Avrupa Şampiyonu Rıza baba ocağı Yozgat'ta

18 Jun 2015 06:14 36
55,170
253 8

Bakü’de yapılan 1. Avrupa Oyunları’nın erkekler grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp, Türkiye’ye döner dönmez soluğu memleketi Yozgat’ta baba ocağında aldı.
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanarak ülkemizi gururlandıran Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, baba ocağı Yozgat'taki evine geldi.
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'i Yozgat'ta Fatih Mahallesi'ndeki evinin önünde ailesi ve arkadaşları karşıladı.
KAYAALP: “6 FİNALDE 5 MADALYA KAZANDIM”
Avrupa Oyunlarında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirten Kayaalp, “Avrupa Oyunlarında yine ülkemi en iyi şekilde temsil ederek altın madalyanın sahibi oldum. Uzun zamandır hazırlıklarımız devam ediyordu. Bundan önce Avrupa Şampiyonalarında 5 finalim vardı. Yine herkesin benden beklediği altın madalyaydı. Üzerimde ayrı bir yük vardı. Benden beklentiler çoktu. Bu beklentileri boşa çıkarmamak için her antrenmanda ter dökerek, tonlarca ağırlık kaldırarak hazırlandığım Avrupa Oyunlarında rakiplerimi tek tek dize getirerek Allah'a şükürler olsun ülkemizi ve memleketimi altın madalyaya kavuşturdum. 6 yıl final yaptım ve 5 altın madalya kazandım. Baktığımız zaman bu büyük bir başarı. Benim hedefim bu sporu bırakana kadar Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanmak. En büyük hedefim ise olimpiyat altın madalyasını almak. İnşallah bu hedefler doğrultusunda, ailemin, arkadaşlarımın, Yozgat halkının ve tüm Türkiye'nin desteği ile hedeflerime ulaşmaya devam edeceğim" dedi.
Daha önce söylediği "ilgisizlik" sözünün yanlış anlaşıldığını ifade eden Milli Güreşçi Kayaalp, "Söylediğimiz bazı şeyler yanlış anlaşılabiliyor. Aslında orada söylemek istediğim şey insanların tribünlere gelerek güreşi desteklememelerini söylemiştim. Ben halkın içinde gezerken insanlar bana ilgi göstermiyorlarmış gibi algılandı. Ben kesinlikle onu kastetmedim. Bir Azerbaycan, İran, Irak veya Avrupa ülkelerindeki insanlar gibi gelerek bizleri tribünlerde desteklemedikleri için o ilgisizlikten yakındım. Kendim için hiçbir beklentim yok. İnsanlar benim ismimi bilmese de, yüzümü tanımasa da olur. Yeter ki ben ülkeme Avrupa ve Dünya'da altın madalyalar kazandırayım. Benim reklam yapmak gibi, kendimi tanıtmak gibi bir derdim yok” diye konuştu.

Related of "Avrupa Şampiyonu Rıza baba ocağı Yozgat'ta"

-->